Słów kilka o KTH

Historia oraz początki KTH sięgają aż do roku 1928 to właśnie 28 grudnia tego roku w willi "Nałęczówka" w Krynicy-Zdroju grupa miłośników hokeja postanowiła zapoczątkować tak piękną Historię i utworzyła Hokejowy Klub. Lokalizacja klubu właśnie na południu Polski nie jest przypadkowa. Krynica-Zdrój spełnia i na tamte czasy spełniała wszystkie wymagania oraz gwarantuje tak zawodnikom jak i szkoleniowcom idealne warunki do przygotowań i gry. Zaplecze infrastrukturalne, górskie tereny, zdrowe powietrze są takimi, jakie sami zainteresowani potrzebują. Krynica stała się Prekursorem Polskiego Hokej na Lodzie. W krynicy organizowane były ważne imprezy Hokejowe rangi międzynarodowej .Na lodowisku KTH, w 1931 odbył się jednoczesny turniej mistrzostw świata 1931 i mistrzostw Europy. Reprezentacja Polski na tym turnieju zdobyła tytuł wicemistrzów Europy, a w światowym czempionacie uplasowała się na czwartym miejscu. W 1950 roku Klub zdobył Mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie wtedy przedstawicielami klubu byli liczni olimpijczycy i reprezentanci Polski w hokeju i saneczkarstwie. Prezesem klubu był m.in. Julian Zawadowski. W roku 2012 za sterami klubu 1928 KTH stanęli Daniel Kaszowski-Prezes Zarządu, Damian Dubel - Z-ca, Mateusz Dubel - Dyrektor Sportowy, którzy w tym samym sezonie 2012/2013 wraz z nowo utworzonym zespołem zdobyli mistrzostwo Polski II ligi. W tym samym roku Zarząd Klubu zapoczątkował współpracę ze światowej klasy trenerami tj. Igor Zakharkin i Wiaczesław Bykov co pozwoliło dostrzec nieznane nam wcześniej możliwości. Jako główny cel Zarządu Klubu jest budowa najlepszego ośrodka szkoleniowego w Polsce opartego zarówno na wykwalifikowanej kadrze szkoleniowej jak i stworzeniu najlepszych warunków do podnoszenia swoich umiejętności dla młodzieży polskiej i Europejskiej.

Sezon 2016/2017

Na sezon 2016/2017 udało nam się zorganizować drużynę, której w zeszłym roku tak wszystkim brakowało! Krynickie Towarzystwo Hokejowe wraca do gry! Pomimo braku odpowiedniego wsparcia finansowego sponsorów, sportowy duch walki zarządu jak i ekipy nie zgasł. Zapraszamy wszyskich kibiców do śledzenia naszefo fanpage by być na bierząco!


Prezentacja zawodników z sezonu 2014/2015

Drużyna z dużą i bogatą historią! Dołącz do Krynickiego Klubu Hokejowego i twórz przyszłość zespołu razem z nami!

Terminarz rozgrywek

Poniżej przedstawiamy terminarz rozgrywek z naszym udziałem.

Drużyny na sezon 2016/2017

Tabela w przygotowaniu...

Mecze
2016/2017

Tabela w przygotowaniu...

Zaprzyjaźnione strony o naszum Klubie

Nasza drużyna!

5400 +

Minut gry

90

Spotkań do rozegrania

11

Drużyn

242

Zawodników

Galeria

Galeria podzielona na mniejsze kategorie gdzie znaleźć różne fotografię jak i filmy z różnych epok Klubu.

Formularz kontaktowy

Wszystkie pytania prosimy kierować na poniżej podane dane:1928 Krynickie Towarzystwo Hokejowe
ul. Park Sportowy 5
33-380 Krynica-Zdrój

tel. 18 534 92 54

email: 1928kth@gmail.com


Rekrutacja do drużyny
1928 KTH ogłasza nabór do drużyny na ligę EUHL na sezon 2016/2017

Każdy kandydat powinien:
-być studentem lub maksymalnie jeden rok po ukończeniu studiów
-wiek nie może przekraczać 30 lat
-nie posiadać umowy z profesjonalnym klubem na czas gry w naszej drużynie

Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University dla naszych zawodników przygotowała specjalną ofertę, która pozwoli kontynuować pasję gry w hokeja a zarazem realizować się jako student wyższej uczelni.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt.

Partnerzy projektu: